Hakkımızda

Bilişim dünyası için çok uzun bir süredir (2. çeyrek yüzyıl içindeyiz) müşterilerimize güven merkezli hizmet sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Tarihçemiz

Elma Bilgisayar 1986 yılında Türkiye’nin ilk Apple bayisi olarak kurulmuş ve bugüne kadar ülkemizde teknoloji alanında gerçekleşmiş değişimlere öncülük etmiştir. Elma Bilgisayar temel olarak bilgiye ulaşma, bilgiyi yeniden değerlendirme ve bilgiyi yeniden üretme sürecini tecrübeleriyle birleştirerek Türkiye pazarına yeni ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Macintosh bilgisayarların tartışmasız lider olduğu masaüstü yayıncılık dünyasının Türkiye ayağı, 1987 yılında başlayan ve zamanla tüm yayıncılık ve reklam piyasasını kapsayan bir atılımla Elma Bilgisayar tarafından kelimenin tam anlamıyla inşa edilmiştir. Bu sürecin yanı sıra Apple, AWS, Microsoft, Claris-FileMaker, Adobe ürünleriyle sektörde yenilikçi çözümler sunmuştur. Akıllı Tablet ve Bulut Yönetim gibi ortaya koyduğu projelerle sektörde öncü olmuştur.

"Hekimden sorma, bilenden sor..."

"Siz gene de işinizi sağlama alın."

Kırk yıldır müşterilerimize öğütlediğimiz bu. Onlar da inanmış olacaklar ki evlerini, otomobillerini ve hepsinden önemlisi, canlarını bize sigortalatıyorlar. Ee, bu öğüdü verdikten sonra, kendi işimizi sağlama almama lüksümüz var mı? Elbette yok. Yirmibeş yıldır tüm işlerimizi yapan Apple bilgisayarlarımızı hep sağlama aldık. Elma'cılar da hep yanımızda oldular, biz nasıl sigortalılarımızın yanındaysak. Unutmadan ekleyeyim, örnek aldığımız bir özellikleri var; en zor sorunları çözerken bile yüzleri gülüyor Elma'cıların. İyi ki varlar ...

Osman Tümay - Tümay Sigorta / 2009

Bir elma almaz mıydınız?

Hızlı çalışma temposunun yaşandığı bir iş ortamında karşılaşılan en büyük dert, bu koşturmacayı sekteye uğratan sorunun bir anda zincirleme sorunlar doğurmasıdır. Eğer çözebileceğinizin ötesinde bir sorunla karşı karşıya iseniz, ya da çözmek için zamanınız yoksa, satıştan teknik servise dek uzanan bir desteği yanı başınızda istersiniz. Eğer bu destek yetkin değilse, ufukta felaketler gözükmeye başlayacaktır. Güzel Sanatlar/ Bates, üç yıldır ufukta gözüken felaketler yerine, yanıbaşımızda üretilen çözümler ile hızlı iş temposunu sürdürüyor. Bir elma almaz mıydınız?

Uğur Kır - Güzel Sanatlar / 1998

Bir elma var bilmediğiniz!

Sahneye her çıktığımda, bestelediğim, sözünü yazdığım şarkıları karşımdaki binlerce seyirci ile paylaşmanın keyfini yaşarken aklımdan bir elma geçer :)) Sahnede o ışıkların, dekorun altında ve ciddi bir ses tesisatının eşliğinde devasa bir vitrin oluşmaktadır. Oysa ki mutfakta, yani stüdyo ortamında bütün iş, ruh ye teknolojinin doğru şekilde buluşmasıyla anlam kazanır. Böyle bir ortamda çalışırken 15 küsûr seneden beri benim stüdyo ortamımdaki dostum, desteğim ye yol arkadaşım olan bir elma vardır, siz dinleyenlerin bilmediği! İsyankar, Aya Benzer, Araba, Kop, Adı İntikamdı ve daha nice hitlerimde her zaman yakınımda duran ve kimi zor anlarda bütün bilgi birikimi, teknik desteği, çabukluğu ye içtenliği ile bu şarkıların özünde sapasağlam duran bir Elma'nızı bulmanız dileği ile...

Mustafa Sandal / 2010